Suomeksi På Svenska In English Auf Deutsch

 

Lapset kertovat ja toimivat -tutkijaryhmän jäsenet

Tutkimme ja kehitämmelasten tietoa, kulttuuria ja toimintaa sekä lasten ja aikuisten yhteistoimintaa. Lasten näkökulma ja osallisuus ovat keskeisiä tutkimusteemoja. Lapset kertovat ja toimivat –ryhmän jäsenet ovat eri alojen tutkijoita, työntekijöitä ja opiskelijoita. Ryhmässä yhdistyy tutkimuksen ja käytännön työn näkökulma. Ryhmä toimii LAPSET KERTOVAT –julkaisusarjan työrukkasena. Ryhmään kuuluu myös eri alojen kouluttajia

Yhteystietoja
Kirjoita (a)-merkin tilalle @-merkki

Liisa Karlsson, pj.: liisa.karlsson(a)helsinki.fi Puh. 045 135 6713

Inka Alén: inka.alen(a)helsinki.fi Puh. 050 37 19 522

Hanna Hakomäki: hanna.hakomaki(a)gmail.com

Laila Harju: lharju(a)edu.vantaa.fi

Minna Huotilainen: minna.huotilainen(a)helsinki.fi

Johanna Höysniemi: johanna(a)cs.uta.fi

Riitta Iiskola: riiskola(a)edu.espoo.fi

Elina Jarmas: elina_jarmas(a)hotmail.com

Reeli Karimäki: reeli.karimaki(a)gmail.com

Anniina Kautto: anmaka(a)utu.fi

Elli Kiisto: elli.kiisto(a) espoo.fi

Erika Krusius: erika.krusius(a)luukku.com

Taina Kyrönlampi-Kylmänen: taina.kyronlampi-kylmanen(a)avartum.fi

Anna-Leena Lastikka: anna-leena.lastikka(a)helsinki.fi

Sirkka Leivo: sirkka.leivo(a)kirkkonummi.fi

Helena Lindqvist: helena.lindqvist(a) espoo.fi

Minna Lähteenmäki: m.lahteenmaki(a)phnet.fi

Ulla Lipponen: ulla.lipponen(a)finlit.fi

Heidi Myllylä: heidi_myllyla(a)hotmail.com

Elina Paju: elina.paju(a)helsinki.fi

Anna Rainio: anna.rainio(a)helsinki.fi

Kristiina Rautaheimo: tiina.rautaheimo(a)pp.inet.fi

Monika Riihelä monika.riihela(a)gmail.com

Mervi Riikonen: mervi.riikonen(a)pp.inet.fi

Niina Rutanen: niina.rutanen(a) edu.jyu.fi

Kaisu Rättyä: sni.johtaja(a)sci.fi

Raili Santavuori: raili.santavuori(a)kirkkonummi.fi

Kirsi Tiira: kirsi.tiira(a) kymp.net

Birgitta Tunturi: birgitta.tunturi(a)uta.fi

Annu Tuovila: annu.tuovila(a) stadia.fi

Sanna Turakka: turakka(a)cc.joensuu.fi

****************************************************************

Sivun alkuun

Lapset kertovat -hankkeen sivujen alkuun

 


Yhteyshenkilö: